بهترین بازیهای فکری اندروید

بهترین بازی های فکری اندروید

در این مقاله به 19 تا از بهترین بازیهای فکری اندروید می پردازیم تا اگر می خواهید در کنار بازی کردن، ذهن خود را نیز به چالش بکشید، بهترین گزینه های ممکن را در اختیار داشته باشید. در این مقاله بهترین بازی فکری بزرگسالان اندروید و البته تمام سنین می پردازیم تا اگر به دنبال تقویت ذهن خود هستید، بتوانید از طریق بازی خود را به چالش بکشید.

بهترین بازیهای فکری اندروید

استفاده از گوشی های اندرویدی در هر سنی بسیار رایج است و همین موضوع باعث ایجاد نگرانی هایی از سمت خانواده ها می شود که می توان با به کارگیری راه کارهایی از این محدودیت به عنوان فرصت استفاده نمود. همانطور که می دانید یکی از مهم ترین راه های تقویت ذهن در سنین مختلف، انجام بازی های فکری است که اندروید از این نظر بسیار تامین است، پس اگر به دنبال دانلود بهترین بازی های فکری اندروید برای به چالش کشیدن و تقویت ذهن هستید در ادامه با ما همراه باشید.

 1. بازی Framed

اولین بازی که در لیست بهترین بازیهای فکری اندروید قرار می گیرد، بازی Framed که تحول عظیمی در بازی های سبک پازل ایجاد کرده و ذهن شما را به سادگی به خود درگیر می کند. در این بازی شما با چند شکل نامرتب یا پازلی از رنگ ها سر و کار ندارید، بلکه باید یک کامیک بوک را مرتب سازی کنید تا شخصیت داستان ما از سمت چپ کامیک به سمت راست آن برسد. در ظاهر این بازی ساده است ولی وقتی با جزئیات فوق العاده پازل های بازی روبه‌رو شوید به طور ناخودآگاه در بازی گم می شوید و باید از ذهن خود برای حل معماهای بازی استفاده کنید.

دانلود بازی Framed + دانلود دیتای بازی Framed

دانلود بازی farmed

 1. بازی BrainHQ

دومین و یکی از بهترین بازیهای فکری اندروید که در این لیست ما قرار می گیرد، بازی BrainHQ که حاصل سه دهه تحقیق و توسعه برنامه رشد مغز و ذهن است. در این برنامه شما با 29 چالش روبه‌رو می شوید که روی جنبه های مختلف ذهن‌تان تاثیر گذار هستند و سرعت عمل، دقت، میزان توجه و قدرت حافظه شما را به چالش می کشند. به جرات می توان گفت که چالش های این بازی به شکلی پیچیده است که ممکن است چند روز شما را درگیر خود کند. بازی BrainHQ، بهترین بازی فکری اندروید برای بزرگسالان و کودکان در حال رشد است.

دانلود بازی BrainHQ 

دانلود بازی bringHQ

 1. بازی Machinarium

یکی از مهم ترین و بهترین بازیهای فکری اندروید که در این لیست قرار گرفته است، بازی Machinarium است که به بیان واقعی کلمه ذهن شما را تا حد مرگ به چالش می کشد. ماشیناریوم در هر مرحله آماده غافلگیر کردن شما با معما های پیچیده است که هیچ راه فراری از آن نخواهید داشت. ماشیناریوم یکی از بهترین گزینه های افزایش و تقویت ذهن برای بزرگسالان که با خط داستانی منحصر به فردش شما را مجذوب به خودش می کند و باعث ایجاد وابستگی عجیبی بین بازی و شما می شود. مراحل ساخت این بازی دو سال به طول انجامیده و سازنده بازی مطمئن شده که در این بازی ذهن شما از هر نظر مورد چالش قرار بگیره تا بتوانید خط و روند داستانی بازی را پیش ببرید.

دانلود بازی Machinarium + دانلود دیتای بازی Machinarium

بازی Machinarium

 4. بازی Aftabe

به عنوان یکی از بازی های محبوب در لیست بهترین بازیهای فکری اندورید به یک عنوان قدیمی و منحصر به فرد ایرانی اشاره می کنیم که با داشتن 1100 مرحله توانایی به چالش کشیدن ذهن شما در هر مرحله را به خوبی دارد. در بازی آفتابه شما باید با دیدن چندین تصویر مبهم به کلمه یا جمله مورد نظر بازی برسید که از این نظر به توانایی ادراکی بسیار بالایی احتیاج دارید. زمانی که به سراغ این بازی می روید، بعد از مدتی افزایش توانایی حل مسائل مختلف را در خود پیدا می کنید. این بازی را نباید دست کم گرفت زیرا جزو سخت ترین بازی های فکر حال حاضر برای اندروید است.

دانلود بازی Aftabe 

دانلود بازی آفتابه

 1. بازی World of Goo

بازی World of Goo شاید بهترین بازی فکری اندروید نباشه ولی قطعا یکی از بهترین بازی های اندروید که با توجه سال عرضه این بازی، هنوز هم از محبوبیت بالایی برخوردار است و یک راه عالی برای افزایش و تقویت ذهن کودکان. در این بازی شما باید موجوداتی که به شکل قطره های نفت هستند را به هم متصل کنید تا یک راه عبور به سمت لوله‌ای که سمت دیگر نقشه قرار دارد برسانید. این بازی در مراحل ابتدایی چالش زیادی برای ذهن شما ایجاد نمی کند ولی بعد از مدت کمی با رسیدن به سطح های میانی بازی، ذهن شما در چالش قرار می گیرد و مراحل دیگر به سادگی حل نمی شوند که این موضوع در افزایش قدرت تصمیم گیری، سرعت عمل و افزایش حافظه شما بسیار تاثیر گذار است.

دانلود بازی World of Goo 

دانلود بازی World of Goo 

 1. بازی Dream Detective

بازی Dream Detective یکی دیگر از عناوین مطرح در لیست بهترین بازیهای فکری اندروید است که شما را با چالش پیدا کردن اشیای مختلف در یک دنیای بزرگ رها می کند. در این بازی یک کارآگاه به دنبال فرد مرموزی است که رویای سرزمین Dream را به سرقت می برد. خط داستانی بازی به شکلی پیش می رود که پیدا کردن اشیا با توجه به سطح های مختلف بازی بسیار سخت می شود. این بازی برای تقویت ذهن کودکان بسیار عالی است.

دانلود بازی Bream Detective

بهترین بازیهای فکری اندروید

 1. بازی Brain Out

یکی از بهترین بازی های فکری اندورید که شما را با چالش هایش دیوانه خواهد کرد و مطمئنا برای حل چالش های این بازی نیاز به سوزاندن فسفر زیادی خواهید بود. مهم ترین ویژگی بازی Brain Out تصادفی و متفاوت بودن روش های حل مسائل و چالش های بازی در هر مرحله است. بازی Brain Out به روش های مختلف میزان مهارت، سرعت عمل، توانایی تصمیم گیری و میزان هوش شما را تحت چالش قرار می دهد تا توانایی حل مسئله شما را افزایش دهد. «در تمام مراحل این بازی معماهایی بسیار سختی مطرح نمی شود، بلکه در خیلی از مراحل با ساده ترین معما ها ذهن شما به انحراف می کشند.»

دانلود بازی Brain Out

بازی Brain Out

 1. بازی Infinite loop

همانطور که از اسم بازی Infinite loop نیز مشخص است شما درگیر حلقه هایی بی پایان هستید که این بار خودشان معما نیستند بلکه شما باید شکل بهم ریخته آن ها را تبدیل به یک حلقه بی پایان کنید تا تمام حلقه بدون قطعی به هم متصل باشد. در این بازی لوله هایی وجود دارند که به شکل های مختلف هستند و می تواند در چند جهت بچرخند و وظیفه شما این است که شکل کلی حلقه را به وسیله این لوله ها درست کنید. این بازی با توجه به میزان تمرکزی و دقت که می طلبد برای تمام سنین توصیه می شود، زیرا در کنار سبک متفاوتی که دارد، شما را با چالش های سنگینی نیز مواجه می کند و همین موضوع باعث افزایش و تقویت قدرت تصمیم گیری و حل مسئله ذهن می شود.

دانلود بازی infinite loop

بازی Infinite loop

 1. بازی The Room

تجربه یک بازی ترسناک در کنار معماهایی که باید حل شوند، می توانند تمام چیزی باشد که برای به تکاپو انداختن مغز نیاز است. بازی The Room با داشتن جلوه گرافیکی و صداگذاری فوق العاده باعث می شود که شما در مراحل مختلف بازی به دنبال سریع تر حل کردن معماها باشید تا هر چه سریع تر از محیط ترسناک بازی خارج و شوید و همین موضوع باعث افزایش سرعت عمل، میزان دقت و سطح هوشیاری شما می شود. فرقی ندارد که شما به دنبال کدام سری بزای The Room بروید زیرا تمام نسخه های این بازی از هر لحاظ کامل می باشد و به همین دلیل هم هست که بازی The Room جزو بهترین بازیهای فکری اندروید قرار می گیرد.

دانلود بازی The Room + دانلود دیتای بازی The Room

بازی The Room

 1. بازی Bridge Constructor

یکی از سخت ترین بازی های این لیست که ذهن شما را تا سرحدمرگ به کار می کشد و خوب در خیلی از موارد باعث می شود تا بازی را به سرعت حذف کنید 😎 😎، بازی Bridge Constructor است. در این بازی شما ماموریت دارید تا پل مورد نیاز برای عبور و مرور کامیون های حمل بار را با محاسباتی دقیق به شکلی طراحی کنید که کامیون‌ها بدون کوچکترین لرزشی از روی پل حرکت کنند. در این بازی توانایی محاسباتی و دقت شما به چالش کشیده می شود و مطمئن باشید یکی از سخت ترین بازی های عمرتان که در لیست بهترین بازی های فکر اندروید هم قرار می گیرد، بازی Bridge Constructor یا همان شبیه سازی پل است.

دانلود بازی Bridge Constructor

بازی Bridge Constructor

 1. بازی Hello Neighbor

یک بازی با گرافیک خارق العاده و محیطی بسیار دقیق که لذت یک بازی مدرن را برای شما فراهم می کند، ولی این بازی فقط برای سرگرمی نخواهد بود. خط داستانی این بازی با توجه به یک همسایه مرموز و شخصیت اصلی بازی که یک آدم کنجکاو است پیش می رود. زمانی که شما متوجه رفتار مرموز همسایه می شوید، وارد خانه او می شوید تا از کار او سر در بیاورید و این زمانی است که شما با چالش هایی تمام نشدنی درگیر می شوید و به تمام ظرفیت ذهن خود برای حل این معما نیاز خواهید داشت.

البته زمانی این چالش های بدتر هم می شوند که شما بدانید این همسایه مرموز همواره به دنبال گرفتن شماست و همین موضوع باعث می شود تا استرس نیز به چالش های شما اضافه شود به ذهنی متمرکز و دقیق برای حل معما نیاز داشته باشید. به طور کلی باید گفت که بازی Hello Neighbor یکی از بهترین بازی های معمایی اندروید است.

دانلود بازی Hello Neighbor + دانلود دیتای بازی Hello Neighbor + دانلود فایل بازی Hello Neighbor به همراه دیتا 

بازی Hello Neighbor

 1. بازی Peak

این بازی سبکی مثل بازی BrainHQ دارد و ترکیبی از 30 چالش مختلف برای تقویت ذهن و حافظه می باشد. در این بازی شما با مسائل مختلف رو به رو می شوید که باید سعی کنید این مسائل را حل کنید و هر چقدر به جلوتر می روید، مغز شما در چالش بیشتری قرار می گیرد و به ظرفیت بیشتری نیاز پیدا می کند. وقتی چند وقت از این بازی استفاده کنید، خواهید دید که توانایی درک و حل مسئله شما به چه میزان افزایش پیدا کرده، زیرا چالش های این بازی با توجه به عوامل رشد مغز طراحی و توسعه پیدا کرده است.

دانلود بازی Peak

دانلود بازی Peak

 1. بازی 2048

این بازی در ظاهر بسیار ساده است و شما فقط باید اعداد مشابه را جمع کنید تا به عدد مذکور یعنی 2048 برسید که البته با رسیدن به این عدد بازی تمام نمی شود و شما باید به بازی کردن ادامه دهید. در اوایل بازی شما به سختی می تواند تا عدد 512 هم برسید ولی بعد از مدتی بازی شما به سادگی به اعدادی مثل 2048 می رسید که این موضوع حاکی از تقویت سطح هوشی شما دارد.

این بازی شما را در تنگناهایی قرار می دهد که باید بین درست و اشتباه تصمیم بگیرید و تمام حرکات بعدی شما نیز به حرکت قبل وابسته هستند که همین موضوع باعث می شود، همواره سعی کنید تا بهترین انتخاب را داشته باشید. این بازی به طور مستقیم در ذهن و نحوه تصمیم گیری شما تاثیر دارد و یکی از ساده ترین و بهترین بازیهای فکری اندورید محسوب می شود.

دانلود بازی 2048

بازی 2048

 1. بازی Mekorama

بازی Mekorama یکی از بهترین بازیهای فکری اندروید است که دو عامل سرعت عمل و تصمیم گیری درست در تخمین مسیر در آن بسیار مهم است. در این بازی شما به ربات محبوس شده در میان موانع مختلف کمک می کنید تا بهترین مسیر از هر لحاظ را برای رسیدن به خانه‌اش پیدا کند. این بازی در 50 مرحله نفس گیر و به شدت چالش برانگیز به شما حمله می کند که بعد از حل کردن معما های هر محله به توانایی ذهنی شما افزوده می شود و قدرت تصمیم گیری شما در طول مراحل بسیار قوی می شود و خیلی سریع تر می توانید مراحل بازی را طی کنید.

دانلود بازی Mekorama

بازی Mekorama

 1. بازی The House of Da Vinci

احتمالا این که به عنوان دستیار لئوناردو داوینچی در این بازی مشغول حل معما باشید، به طور کلی یک تجربه عالی باشید ولی هدف این بازی چیزی بیشتر از دستیار لئوناردو داوینچی بودن است. در این بازی شما به عنوان دستیار لئوناردو داوینچی به دنبال استاد خود هستید و باید در این مسیر معماهایی را حل کنید که در هر مرحله سخت تر می شوند و حسابی ذهن شما را به چالش می کشند. این بازی در طولانی مدت باعث افزایش بهره‌وری مغز شما از طریق سخت تر کردن مسائل و معما می شود و هدف اصلی بازی نیز همین موضوع است که ذهن شما را به یک ذهن تقویت شده و آماده تبدیل کند.

دانلود بازی The House of Da Vinci + دانلود دیتای بازی The House of Da Vinci

بازی The House of Da Vinci

 1. بازی Brothers A Tale of Two Sons

یک عنوان متفاوت و خارق العاده در این لیست که توانایی ذهنی شما را به چالش های جدی می کشد. در این بازی بر خلاف سایر بازی ها شما فقط به حل معما نمی پردازید و باید هدایت دو بردار برای عبور از مسیری پر پیچ و خم که در کنار معماهای چالش بر انگیزش، غول های سخت جانی را که مانع راه شما هم هستند را از بین ببرید. این بازی با تلفیقی از معما و صحنه های اکشن توانایی ذهن شما را در قسمت های مختلف به چالش می کشد تا آمادگی ذهنی شما برای حل مسائل مختلف در شرایط بحرانی را افزایش دهد.

دانلود بازی Brothers A Tale of Tow Sons

بازی Brothers A Tale of Two Sons

 1. بازی Memorado Brain Training

یکی از عناوین مشابه به بازی BrainHQ که با داشتن 24 نوع بازی متفاوت برای هدف قرار دادن قسمت های مختلف ذهن که برای تقویت ذهن، افزایش حافظه، افزایش توانایی تصمیم گیری، افزایش سرعت عمل و توانایی تحلیل و حل مسائل پیچیده استفاده می شود. این بازی از نظر جهانی بسیار کارا عمل کرده است و حدود 75 درصد افرادی که از این بازی و 720 مرحله چالش برانگیز آن استفاده کرده‌اند بدون هیچ عامل دیگری توانایی ذهنی و IQ خود را افزایش داده‌اند. استفاده از این بازی به عنوان یک محرک برای ذهن را به همه‌ی سنین توصیه می کنیم.

دانلود بازی Memorado Brain Training

بازی Memorado Brain Training

 1. بازی Chess

مطمئنا می دانید که بزرگترین افراد جهان از نظر موفقیت های سیاسی، اقتصادی و نظامی شطرنج بازان حرفه‌ای هستند. این بازی یکی از مهم ترین راه های افزایش هوش در تمام سنین است که به کاهش آلزایمر هم کمک می کند و با توجه به این موضوع در لیست بهترین بازیهای فکری اندروید نیز جای ویژه‌ای دارد. بد نیست بدانید که به کمک این بازی شما توانایی تحلیل، طراحی استراتژی، تصمیم گیری و تمرکز خود را افزایش می دهید که از این حیث، بازی Chess جزو بهترین گزینه ها می باشد.

دانلود بازی Chess

بازی Chess

 1. بازی Lumosity

توانایی حل مسئله یکی از مهم ترین، ویژگی های ذهنی است که باید به طور مداوم آن را تقویت نمود. از این رو بازی Lumosity نیز به صورت تخصصی روی این ویژگی مغز دست گذاشته است و شما را درگیر چالش هایی می کند که مغز را به سردرگمی اندازه. در تمامی مراحل و چالش های این بازی، ذهن باید به صورت هوشمندانه فعالیت کند تا بتواند مسائل مختلف را حل کند و همین موضوع باعث افزایش سطح ذهنی و تصمیم گیری فرد می شود.

دانلود بازی Lumosity

بازی Lumosity

 جمع بندی

در این مقاله به مجموعه بازی های فکری اندروید که می تواند بهتر از هر کلاس آموزش خلاقیت و ذهن پروری به شما کمک کند، پرداختیم. دقت داشته باشید که بازی کردن برای یادگیری در هر سنی، جزو بهترین راه می باشد و بازی هایی که در این مقاله به عنوان بهترین بازیهای فکری اندروید معرفی شد، حاصل سال ها تحقیقات در زمینه رشد مغز می باشد که هدف اصلی این بازی های نیز افزایش مهارت و بهره‌وری مغز است نه پر کردن اوقات فراغت، پس در هر سنی که هستید به سراغ بازیهای گفته شده بروید تا ذهنی خلاق و هوشمند داشته باشید.

5 1 امتیاز دهی
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

2 Comments
Oldest
Newest Most Voted
مشاهده تمام نظرات
قاسم کریمی
قاسم کریمی
23 days ago

خودتون به عنوان بهترین بازی فکر اندروید کدوم را پیشنهاد می دید؟؟

Call Now Buttonجهت سفارش محتوا (کلیک کنید!)
2
0
اگر مقاله را دوست داشتید با نظرات خود ما را حمایت کنیدx
()
x